Antalya Bebek Spa Merkezi

Antalya Hidroterapi ve Bebek Masajı

Antalya Bebek Spa Merkezinde Bebeklerin en büyük problemlerinden birisi gaz çıkarma sorununu ele alacağız. Bebekler, gaz sorununu kendi kendilerine azaltmakta çok zorlanırlar ve ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Uygun bebek yağı ile yapılan bebek masajı bu sorunun azaltılmasına çok yardımcı olur fakat bebek için gaz masajını herkes doğru manipülasyonlar ile yapamaz. Antalya Bebek Spa Merkezimizde eğitimli ve deneyimli masözler tarafından bebeklere özel hidroterapi ve gaz masajı seansı uygulanmaktadır. Gazı çıkarılıp rahatlayan bebeğin rahat bir şekilde uykuya geçebilmesi için de uyku masajı da uygulanır.

Antalya Bebek Masajı
Antalya Bebek Masajı

Bebeklere özel tasarlanmış hidroterapili havuzun içinde yüzen bebeklerin doğuştan gelen yüzme refleksi harekete geçer. Suyun içindeki hidroterapi direncine karşı koymaya çalışan bebeğin kas ve iskelet sistemi gelişir. Hareket halinde olduğu için bedenini tanır ve koordinasyonu güçlenir. Dolaşım sistemi çalıştığı için de rahatça gaz çıkarabilir. Hidroterapili havuz içerisinde yüzerek hem mutlu olan hem de rahatlayan bebeğin daha sonrasında masaj terapisti tarafından özel bebek yağı ile gaz ve uyku masajı yapılır. Hareket eden, sakinleşen ve karın ağrısını çekmeyen bebek sakinleşerek çok kolay bir şekilde uykuya geçer. Uykuya geçtiklerinde rahatça uyuyabilmeleri için Lara Baby Spa merkezinde bebeklere özel hamak bulunmaktadır.

Özellikle kolik bebekler çok fazla huzursuzluk yaşarlar ve devamlı olarak ağlarlar. Anneler, kolik bebekleri sakinleştirmekte çok zorluk çekerler. Kolik sorunun altında yatan en büyük sebep de aslında gaz sancısıdır. Antalya Lara Baby Spa merkezinde uygulanan hidroterapi ve masaj seansı kolik bebekleri sakinleştirerek uykuya geçmelerini kolaylaştırır. Antalya Bebek Spa merkezi özellikle kolik bebeği olan aileler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Türkiye’deki bebek spa merkezleri sadece 0-9 arası ay bebekler için hizmet vermektedir. Fakat Antalya Bebek Spa merkezi 9 ay üstü çocukların da hidroterapi ve masaj hizmetinden faydalanabilmesi için büyük boy jakuzi tasarlatarak 0-36 ay arası çocuklara hizmet veren ilk ve tek bebek spa merkezi olmuştur.
Antalya Lara Baby Spa Merkezi fiziksel engeli bulunan çocuklara da hizmet vermektedir. Hidroterapi, fiziksel engel yaşayan çocukların kas sistemlerinin gelişimine çok faydalıdır. Masaj terapisti tarafından engelli bölgeye özel uygulalan “remedial” yani tadavi edici masaj ile engelli bölgedeki kasılmalar rahatlatılarak iyileşme sürecine fayda sağlanır. Türkiye’de engelli çocuklara hidroterapi hizmeti vereni tek merkez olduğu için Antalya’da bulunan Bebek Spa merkezine şehir dışından da özel olarak misafirler gelmektedir.

Antalya Hamile Masajı

Antalya Lara Baby Spa merkezinde çocuklar dışında hamileler ve lohusalar için de masaj uygulanmaktadır. Hamilelik döneminde vücutta kilo artar ve çok fazla ödem oluşur. Doğum stresine giren anne adayı psikolojik olarak da yıpranır ve rahatlamaya ihtiyaç duyar. Anne adayı yan pozisyonda yatırılarak masaj işlemine başlanır. Bacaklarda uygulanan lenf drenaj yöntemi ile vücudundan ödemi atması sağlanır. Masaj etkisi ile anne adayının zihnen ve fiziki rahatlaması sağlanır. Masaj terapisti anne adayının vücudunda bel, avuç içi ve ayak altı bölgeleri dışındaki bölgelere manipülasyonlar uygular çünkü o bölgelere baskı uygulamak doğum anını başlatmaya sebep olur. Lohusalık döneminde de psikolojik olarak stres altında olan anne, masaj terapisti tarafından özel yağlar kullanarak özel masaj yöntemi ile rahatlatılmaktadır

Antalya Hamile Masajı
Antalya Hamile Masajı

. Antalya’da bulunan Lara Baby Spa merkezinde masaj uygulayan terapistler MEB onaylı masaj uygulayıcısı sertifikasına sahip eğitimli kişilerdir. MEB onaylı sertikiya sahip olmayan kişiler baby spa merkezinde çalıştırılmamaktadır. Bebek masajı, remedial masaj,hamile masajı,lohusa masajı için uygulama yapan kişiler de bu alanlarda MEB tarafından eğitim alan terapistlerdir. Alanında uzman kişiler ile kalite, hijyen ve güven ilkelerine dayalı hizmet verilmektedir.

DAHA FAZLA HİZMETLERİMİZ İÇİN BURAYA TIKLARAYARAK GİDEBİLİRSİNİZ.

Antalya Bebek Spa Merkezi için iletişim

Güzeloba Mah. Barınaklar Bulvarı 155/C Lara/Muratpaşa/Antalya

Tel: 0242 349 69 59

WhatsApp: 0530 905 2287

Basında Bizleri Görmek İstiyorsanız

AKŞAM GAZETESİLara Baby Spa Merkezi Görkemli Törenle Açıldı.

Basında Biz – Tempo Dergi  

Antalya bebek spa merkezi

 

 

2 Comments

 • Merve Soyaç
  Posted 2 Haziran 2020 08:38 0Likes

  Çocuğunuzu güvenle emanet edebilirsiniz. Antalya bebek spa merkezinin en iyisi.

  • User 2
   Posted 2 Haziran 2020 09:00 0Likes

   Teşekkür ederiz yine bekleriz.

Yorum Yapın